Kravaty, motýlky, kapesníčky…

Co všechno by měl mít každý muž ve svém gentlemanském arzenálu? Názory se liší, já nejsem tak radikální jako ti, kteří mluví o alespoň třech oblecích na míru (černý, šedý a tmavě modrý), deseti košilích a dvaceti hedvábných kravatách. Někteří chlapi na to prostě nejsou a nikdy nebudou. A co si budeme nalhávat, ne každá žena chce mít doma kravaťáka. Pokud ale má muž vyrazit do divadla, na promoci, na svatbu nebo se snad dokonce sám ženit, měl by asi vědět, co jsou manžetové knoflíčky a jak se váže uzel na kravatě, ne?

kravata1

Nebudeme tu zajíždět do diskuzí o gentlemanských vlastnostech českých mužů, nutno ovšem říct, že v zahraničních shopech, jako je Mrs Bow Tie nebo The Tie Bar, je trošku jiná nabídka než v našich obchodech se společenským oblečením.Těžko říct, jestli je to nízkou poptávkou nebo čím.

Naštěstí jsem ale objevila jeden další český eshop, Alfons.cz, na kterém najdete krásné kravatymotýlky nebo kapesníčky do saka. Osobně si momentálně ulítávám na všem s kytičkami, takže promiňte můj poněkud monotónní výběr, ale nemůžu si pomoct. A tyhle jsou tak krásné… Vhodné pro romantické duše, venkovní svatby v rustikálním, vintage i přírodním duchu a pro všechny hipstery, co jich na světě je.

bsb_alfons

Kravaty u Alfonse koupíte za 850 korun, motýlky stojí od 690 do 790 korun a kapesníčky 360 korun. To mi přijde docela fajn na to, že jde o ruční výrobu v Česku a vše je vyráběno ze 100% přírodních materiálů – hedvábí, bavlny a vlny. Takže žádné neprodyšné umělotiny, ani otrocká práce kambodžských dětí. Což je za mě rozhodně velké plus.

Teď mě tak napadá (teď mluvím hlavně k pánům) – víte, jak se váže kravata nebo motýlek? Já zvládnu jen ten uzel na kravatě, pokud ji mám na krku sama pověšenou. A to jen ten základní. Motýlek je pro mě jedna velká záhada. Takže doporučuju osvojit si tento um co nejdřív, rozhodně to nenechávejte až na zvláštní příležitost (nedejbože svatbu!). Tedy pokud nechcete přivodit infarkt sobě, ani svým drahým polovičkám, až se u toho budete nervovat. Pokud na to máte lidi, taky fajn, ale prosím, vyhněte se tomu klasickému faux pas: špička kravaty končí u pásku kalhot, nikoliv v půlce břicha nebo někde u rozkroku. Děkuju.

Užívejte!
Lucie

Zdroje: úvodní / 1

Tento příspěvek je sponzorovaný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *