autorka webu budemesebrat.com

O autorce blogu Budeme se brát

O svatbách toho už vím hodně. Někdy koncem roku 2011 jsem totiž spustila svatební blog Budeme se brát (bsb) a začala o nich psát. Jen tak, pro radost. Pro vás.

Objevila jsem totiž zahraniční svatební blogy a byla jsem unešená z toho, jak mohou svatby vypadat. A nechápala jsem, proč v Česku vypadají svatby už třicet let pořád stejně – obřad na radnici, svíčková k obědu, únos nevěsty. Tak jsem si dala za cíl, že českým nevěstám zprostředkuju zahraniční inspiraci a ukážu jim, že si opravdu mohou udělat svatbu po svém.

Dnes, o dvanáct let později (dvanáct?!), vidím, jak moc se svatby změnily. Máme tady tolik úžasných svatebních dodavatelů, jako jsou fotografové a fotografky, agentury nebo floristky, kteří toho pro pozvednutí úrovně českých svateb udělali. Jsem ráda, že to už takovou dobu můžu sledovat a být toho součástí, byť jen tak na kraji dění.

Lucie Grunclová

Narodila jsem ve stejný den jako Harry Potter, což považuju za jeden ze svých největších životních úspěchů. Jsem máma, mám titul z české filologie a v civilu se živím copywritingem, správou sociálních sítí a tvorbou webů na WordPressu (pokud něco z toho potřebujete, napište mi na lucie@byznysholky.cz).

Žiju v Liberci v pronajatém panelákovém bytě se super výhledem na Ještěd. Nejvíc na světě miluju svého kytaristu Vojtu a našeho úžasného syna. Mám ráda Český ráj, východní Čechy a městečko Slavonice, vodu, kafe, luční kvítí, zvuk kytary, Hanku Zagorovou a sbírání bylinek a borůvek.

Věřím v lásku na celý život

Za ty roky, co píšu bsb, se toho v českém svatebním prostředí změnilo hodně. Snoubenci si stále více dělají svatby po svém, každý rok přibývají ve svatebním odvětví další a další skvělí dodavatelé a svatební projekty. Jsem ráda, že to můžu sledovat a být toho alespoň částečně součástí.

Chvíli jsem uvažovala, že bych se do plánování svateb a svatební koordinace pustila taky, ale po naší festivalové svatbě o letním slunovratu, kterou jsem si naplánovala sama, jsem si definitivně řekla, že tohle není pro mě. Jsem introvertka a zároveň dost rozevlátá, chaotická duše – mám hromadu nápadů, hodně toho vím, protože mě baví hledat informace, ale zároveň nedokážu dodržovat systém a plán a rozpočet a termíny (ADHD, víte…). A vážně nechcete, aby vám někdo takový plánoval svatbu…

Budete se brát?

Na tomto blogu najdete spoustu inspirace, rad a tipů, jak svou svatbu naplánovat. Jsem si jistá, že to zvládnete i sami. Snažím se své články psát tak, abyste v nich našli opravdu vše, co potřebujete vědět. Svatební trendy mi jsou celkem ukradené, důležité podle mě je, aby byla svatba opravdu vaše, o vás dvou. Nenechte si do toho kecat!

Svatba by měla odrážet to, jací jste, co a koho máte rádi. Nemusíte dodržovat žádné svatební tradice, pokud nechcete, a naopak. Nemusíte do seznamu svatebního hostů zahrnovat ty, které jste rok neviděli, jen proto, aby se neurazili. Můžete klidně odjet pryč a vzít se pouze se svědky. Nebo cokoliv jakkoliv jinak.

Buďme spolu v kontaktu

Budu moc ráda, když mě budete sledovat na Instagramu @budemesebrat, nebo i na tom osobním @kdekonciduha. Trochu jiný obsah pak najdete v newsletteru bsb 3.0, který tvořím na platformě Substack (je to fajn aplikace, ale chodí i jako klasický newsletter přímo do vaší emailové schránky). V jeho neplacené verzi se můžete těšit na měsíční souhrn toho, co je tady na blogu nebo obecně ve světě svateb nového.

Pro odběratelky placeného newsletteru (120 Kč/měsíc) pak píšu upřímné a osobní články třeba o vztazích v rodinách nebo penězích, které se mi nechce psát úplně veřejně. Zároveň tam máme uzavřený bezpečný chat, kde můžeme svatby probírat, a semtam v rámci předplatného budete mít taky slevový kód, soutěž, společný online brainstorming nebo šablony k tisku.

Máte-li nějaký dotaz, námět nebo tip, pište na lucie@budemesebrat.com.

Napsali o mně / se mnou