25 českých písní pro první tanec

BLOG TIPY A TRIKY

Už od chvíle, kdy jsem publikovala starší článek 20 písní pro první tanec, v němž najdete moje tipy na fajn zahraniční písničky se skvělým zamilovaným textem, jsem věděla, že musím připravit ještě žebříček českých písniček. Tak jsem se do toho konečně pustila. Snažila jsem se vyhnout všem ohraným flákům od Koláře a Kabátů, které jsou pořád tak oblíbené, až už to ani není vtipné, ale nějak se mi do žebříčku vloudila Lucka Vondráčková a nějaký Timmy White… Mimoto jsem poměrně ujetá na staré šlágry, tak mi to snad odpustíte. Zagorka, Kubiška, Korn, Helenka… Musela jsem se krotit, jinak by jich bylo klidně sto padesát a všechno nejlépe z pozdních šedesátek! Ale snad se mi podařilo vybrat do žebříčku českých písniček pro váš první novomanželský tanec od všeho trošku: něco rychlejšího, něco pomalejšího, na ploužáček i na nacvičený free style tanec, folk, rock, pop i ska, některé pobaví, některé dojmou. Záleží, jaká jste nátura.

Chtěla jsem dát ještě Chci ti říct od MIG 21, ale už by to nebyla pětadvacítka. Ale neodolala jsem a přidala vám ještě jednu migovku jako takový bonus na závěr. Možná poslední písnička před odchodem na svatební lože? 

BsB první novomanželský tanec boho

Vybrali jste si? Nebo máte další tipy? Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv oblíbenou písničku, na kterou si chcete jako novomanželé poprvé zatančit, myslete vždycky na to, že nejde jen o melodii. Neomezujte se zbytečně na to, že to prostě musí být valčík. Nemusí. Ale měla by to být píseň s krásným textem či příběhem, píseň, která je vám něčím blízká. 

Zdroje obrázků: úvodní / 1

Užívejte!
Lucie

 

«

»

    2 COMMENTS

  • Zuzka

    Ty a já Kryštof :-)

    • Lucie

      Ano, díky! Měla jsem je v seznamu, ale vypadli, když jsem seškrtávala… Chtěla jsem dát hlavně písničky, na které by se třeba zas tak snadno nepřišlo :)

what do you think?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: