Jak požádat o ruku ženu vašeho života

TIPY A TRIKY

Ten titulek zní možná trochu povýšeně, ale není to tak. Opravdu tu nechci nikomu radit, jak požádat o ruku svou drahou polovičku, aby neřekla ne. Věřím, že to se nestane v žádném případě. Berte proto tento článek spíše jako tipy či osnovu pro nervózní muže, kteří si svou žádací řeč nacvičují před zrcadlem jako ve filmu nebo mají jen strach, že se zakoktají nebo všechno na svou milou tak vychrlí, že to dotyčná ani nestihne zpracovat. Nebo zkrátka pro muže, kteří chtějí, aby byla žádost o ruku nezapomenutelná po všech stránkách. Takže hluboký nádech a hlavně v klidu – vždyť jde jenom o zbytek života!

 

1. Buďte to vy

V žádném případě nehledejte vhodná slova (nedejbože celou řeč) někde na chytrém internetu, nekopírujte žádosti podle romantických filmů, vyhněte se kliše a nerecitujte básničky. Myslete na to, že ta, kterou si chcete vzít, miluje vás. I při žádosti o ruku to tedy musíte být vy.

2. Nebojte se emocí

Pokud nejste od přírody šutr jako hrom, nehrajte si na něj*. Nebojte se projevit své emoce, ukažte své vyvolené, že je to pro vás mimořádně důležitá chvíle, na které vám záleží. A nelekněte se, když začne (taky) brečet – ať už vaši citlivou stránku předtím znala, nebo ne, dostane ji to.
*Pokud jste, nejspíš už si zvykla.

3. Zpátky do minulosti

Vzpomeňte během žádosti na to, jak jste se seznámili, jak jste byl nervózní, když jste ji zval na rande, nebo jak vás dostal její široký úsměv. Hlavně se ale zmiňte o chvíli, kdy jste si uvědomil, že jste se do ní zamiloval. Čím víc detailů, tím lépe. 

4. Co nejvíc milujete

Všechny rády slyšíme, co na nás muži nejvíc milují. Řekněte jí to – její úsměv? Oči? Smysl pro humor? Laskavost? Poťouchlost? Ironii? Roztomilou nešikovnost? Cokoliv na ní milujete, jí povězte. Chce to slyšet.

5. Jak vás ovlivnila

Povězte jí, jak jste se kvůli ní změnil k lepšímu. V čem vás pozitivně ovlivnila? K čemu vás inspirovala? Co jste díky ní dokázal? Ukažte jí, že kromě toho, že ji bezmezně milujete, z vás také udělala lepšího člověka.

 

6. Budoucnost

Zaveďte řeč na budoucnost. Jak si ji představujete? Právě ji žádáte, aby si vás vzala a byla s vámi až do smrti. To je dlouhá doba a zahrnuje budoucnost – budou v ní děti? Cestování? Společný podnik či projekt? Dům na samotě u lesa? Ale hlavně ji chcete mít vždy po svém boku, že?

7. Tři slova

A nakonec vyslovte ta kouzelná slova: Vezmeš si mě?

 

Pár tipů navíc:

  • Nikdy, nikdy, nikdy se neučte žádost o ruku nazpaměť. Můžete část zapomenout, což vás pak dokonale rozhodí. 
  • Nikdy, nikdy, nikdy nežádejte o ruku na narozeniny, svátek, Vánoce či Valentýn. To jste nedokázali vymyslet jiný dárek, tak jste koupili zásnubní prstýnek? Aha…
  • Nikdy, nikdy, nikdy nežádejte o ruku před hromadou přihlížejících nebo dokonce před vašimi či jejími rodiči. Nechte ji, ať si ten okamžik vychutná bez obecenstva, které dychtí po kladné odpovědi stejně jako vy. Na chlubení bude času dost.
  • Nikdy, nikdy, nikdy nežádejte o ruku, když má vaše vyvolená mastné vlasy, oloupaný lak na nehtech a vytahané tepláky. Vím, že podle vás je krásná i v takových chvílích, ale ona bude litovat, že si ty vlasy ráno neumyla…

Zdroj fotografií

Užívejte!
Lucie

«

»

what do you think?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: